Postępowanie pooperacyjne u zwierzątka

Postępowanie pooperacyjne u zwierzątka

Każdy zabieg chirurgiczny jest stresujący zarówno dla zwierzątka, jak i dla jego właściciela. Jako doświadczeni weterynarze zdajemy sobie z tego sprawę, więc zawsze staramy się do tego zabiegu przygotować zarówno pacjenta jak i jego właściciela.

Bardzo ważne jest, aby przed planowanym zabiegiem odwiedzić z pupilem lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg. Dzięki temu czworonożny pacjent go pozna, a Ty będziesz mógł zadać nurtujące Cię pytania. W czasie tej wizyty zwierzątko zostanie zbadane i przygotowane do zabiegu. Należy pamiętać, że przed każdym zabiegiem chirurgicznym zwierzę musi przejść głodówkę (psy nie mogą nic jeść na 24 h, a koty na minimum 12 h przed zabiegiem), w tym czasie można podawać tylko wodę do picia.

Po zakończonym zabiegu trzeba zapewnić pacjentowi ciepłe i ciche miejsce, w którym będzie przebywał aż do pełnego wybudzenia się, czyli około dobę po zabiegu. Przez pierwsze 7-8 godzin nie wolno karmić zwierzątka, a wodę podawać tylko w małych ilościach, ponieważ może to powodować wymioty. Średni okres rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym trwa około 7-10 dni i zależy od stanu zdrowia zwierzątka.

Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem weterynaryjnym w Szczecinie i umówienia się na pierwszą wizytę konsultacyjną.